O nas

F.P. “SZYMON” jest rodzinną firmą z ogromnym doświadczeniem w branży opakowaniowej. Firma rozpoczęła działalność w 1992 roku jako producent opakowań z tektury falistej, litej oraz opakowań z tworzyw sztucznych termoformowanych i była zlokalizowana w Kędzierzynie – Koźlu.

W roku 2007 firma została przeniesiona z K-Koźla do Istebnej, od tego roku zaprzestano produkji opakowań z tektury i ukierunkowano działalność firmy na produkcję opakowań i elementów z tworzyw sztucznych technologią termoformowania.

W roku 2010 została oddana do użytku narzędziownia co pozwoliło na produkję form i matryc do maszyn termoformujących.

Uruchomienie narzędziowni pozwoliło na rozpoczęcie w 2012 roku produkcji foremek do odleania figurek gipsowych jako własny produkt rynkowy pod marką „Zrób to sam”.

Dalsze prace związane z rozwojem firmy zaowocowały w roku 2016 wdrożeniem do produkcji wyrobów solnych w postaci paneli, płytek oraz innych elementów solnych.
Panele slne przeznaczone są do budowy grot,komnat solnych oraz saun z możliwością podświetlenia. Płytki solne przeznaczone są do bezpośredniego montażu do ściany za pomocą kleju.